Darmowa dostawa
Darmowa dostawa (Przesyłka Kurierska) już od 199,00 zł.

Pulpogel 2,4g (zamiennik Formokrezolu)

Dostępność: Dostepny
Wysyłka w: 24 godziny
Cena: 42,55 zł 42.55
ilość szt.

towar niedostępny

1px Opis

Preparat na bazie siarczanu żelaza ma zastosowanie w zabiegach pulpotomii do przyżyciowej amputacji miazgi w zębach mlecznych.

Preparat stosuje się też do tamowania drobnych krwawień powstałych podczas zabiegów stomatologicznych. 

Żel wykazuje działanie hemostatyczne: w kontakcie z krwią tworzy kompleksy białkowo- siarczanowe zamykające ujścia naczyń krwionośnych. Jego zaletą jest szybka i łatwa aplikacja: preparat wciera się w kikuty miazgi. Następnie, w przypadku amputacji przyżyciowej miazgi, po usunięciu żelu z komory (strumień powietrzno-wodny) nakłada się tlenek cynku z eugenolem i zakłada wypełnienie ostateczne.

 

Preparat może być stosowany jako środek hamujący krwawienie z naczyń włosowatych jamy ustnej podczas zabiegów stomatologicznych. Silnie wcierany żel w krwawiącą tkankę tworzy czopy skoagulowanej krwi w ujściach naczyń włosowatych. Przez wcieranie żelu ucina się również część skrzepu wystającą ponad brzeg naczynia, tworząc korek trwale je zamykający. Tkanki oczyszcza się mocnym strumieniem sprayu powietrzno-wodnego, co pozwala na usunięcie skrzepów, pozostałego żelu i sprawdzenie skuteczności zatamowania krwawienia.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl